Kiekvienam, auginančiam vaikus, būna akimirkų, kurios kupinos nuoširdumo, džiaugsmo, lengvumo ir paprastumo, tačiau būna ir tokių, kurios kupinos iššūkių, pasimetimo ir daugelio kitų sunkių jausmų. Ne kartą savo kabinete sutikau tėvus, kurie sako nebežinantys ko imtis, nes jų mažylis savo elgesiu tarsi veda iš proto. Dažniausiai tėvams labai reikia atsitraukti, pažiūrėti į situaciją iš vaiko pozicijos, paieškoti kūrybiškų sprendimų ir juos išbandyti, nebijant klysti.

Read More

 

Kartais mums, suaugusiems, norisi, kad vaikai augtų nepatirdami sunkių, nemalonių jausmų. Norisi, jog vaikystė būtų pilna šviesiausių ir gražiausių išgyvenimų. Baimė vienas iš stipriausių jausmų. Kaip bebūtų ji yra neatsiejama mūsų gyvenimo dalis – susiduriant su kažkuo nepatirtu, nežinomu, netikėtu, o būtent to pripildyta vaikų kasdienybė – naujovių ir nežinomybės.

Read More

Publikacija žurnale “Moters psichologija” ir bernardinai.lt portale
Gyvenime ir dirbdama psichologe sutinku daug įvairių mamų: laimingų, susirūpinusių savo vaikų gerove, suglumusių, įskaudintų, tokių, kurios mamos dar tik kelerius metus, ir tokių, kurios jau keliolika. Visų šių mamų bendrystė ta, kad jos nori būti pačiomis geriausiomis mamomis, kad ir kas nutiktų.

Read More

Publikacija žurnale “Moters psichologija”
Tikėtina, nors kartą purkštavai ar bent pagalvojai, kiek nedaug šioje žemėje vyriškų vyrų. Ir kas gi juos tokius nevyriškus užaugino? Taip taip, mes – moterys. Jei turi sūnų (o gal turėsi), kaip vyriškumą jame ugdai (ugdysi) tu?

Read More

Kodėl taip sunerimsta tėvai, kai sužino, kad jų vaikas įsimylėjo?
Nes tai nauja , o kas nauja ir nenuspėjama žmones dažniausiai neramina. Vargu ar tai baimė, ar labiau nerimas – kaip bus, kas tas meilės objektas, kaip klostysis santykiai, ar vaikas bus saugus, ar jį gerbs, kaip išgyvens meilės kančias ir galybė klausimų, neturinčių aiškių atsakymų verčia tėvus nerimauti. Taip pat suvokimas, jog savo vaiko meile teks dalintis su kitu asmeniu taip pat ne visiems yra malonus.

Read More

Interviu žurnalui mamairvaikas.lt

Žmogus jau gimsta turėdamas poreikį sužinoti, pagal kokius dėsnius veikia pasaulis ir kaip jame prisitaikyti. Smalsumas žmogų lydi visą gyvenimą. Nors kartais jis dingsta, o gal dingsta motyvacija kažko siekti? Su vaikų psichologe Alma Želviene kalbamės apie tai, kaip atpažinti vaiko smalsumą, jo neužslopinti ir skatinti.

Read More