Keliaujant su šeima vystosi vaiko asmenybė

Interviu mamairvaikas.lt portalui

Tėvai, ruošdamiesi šeimos išvykoms į užsienį dažnai susiduria su abejonėmis, ar verta kartu imti mažamečius vaikus. Pagrindiniai argumentai prieš – sunki kelionė lėktuvu, oro permainos, netradicinis maistas, be to, sakoma, kad maži vaikai vėliau vis tiek nieko neprisimena. Iš tiesų, prisiminimus vaikai pradeda saugoti tik antraisiais gyvenimo metais, kai pradeda save suvokti kaip atskirą asmenį.

„Nuo to laiko prisiminimai gali būti išsaugoti ir atkurti po keleto mėnesių, nors jau suaugę įvykius, nutikusius iki penkerių metų, prisimena sunkiai, – sakė transpersonalinio centro „Visas pasaulis“ šeimos ir vaikų psichologė Alma Želvienė. – Nepaisant to, tėvai pirmiausia turėtų nuspręsti, ar vaikus vežasi tam, kad jie patirtų neišdildomų įspūdžių, ar tam, kad visa šeima pabūtų kartu ir turiningai praleistų laiką.“

Nepaisant kylančių abejonių, nemažai žmonių kasmet visgi apsisprendžia užsienyje poilsiauti su atžalomis. „Šiemet, kaip ir 2011 m., poilsiauti į užsienį su mažamečiais vaikais vyks net apie 30 proc. visų mūsų klientų“, – sakė tarptautinio kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ Viešųjų ryšių ir rinkodaros skyriaus vadovė Inga Aukštuolytė. – Dažniausiai keliauja kūdikiai iki 2 metų ir 8–12 metų vaikai.“

Tokie skaičiai labai džiugina, nes visos šeimos kelionė į užsienį gali tapti puikia priemone tarpusavio santykiams stiprinti. „Maždaug iki 11 metų vaikams tėvai yra ypatingai svarbūs, kadangi vaiko vidinis „Aš“ yra ištirpęs bendrame šeimos „Mes“, o tai reiškia, kad visus procesus vykstančius šeimoje vaikas priskiria tiesiogiai sau, – aiškino psichologė. – Jei poilsiauja šeima, tėvai, reiškia, ilsisi ir jis. Vaikas būdamas su tėvais jaučiasi esąs šeimos dalis, svarbus ir mylimas, o to reikia normaliai kiekvieno vaiko raidai.“

A. Želvienė pabrėžė, kad kelionėse vaikai praleidžia daugybę laiko su tėvais, o laisva ir nerūpestinga atostogų aplinka leidžia visiems šeimos nariams išgyventi malonius jausmus, patirti naujų įspūdžių. Norint užsitikrinti malonų ir nerūpestingą poilsį, labai svarbu pasidomėti viešbučiu, kuriame ketinama apsistoti. Kasmet populiariausiomis šeimų atostogų kryptimis tampa Turkija, Egiptas ir Graikija, nes šių šalių kurortai siūlo didžiausią viešbučių pasirinkimą.

„Tez Tour“ specialistai tėvams su mažamečiais vaikais siūlo rinktis 4 ar 5 žvaigždučių viešbučius su didesne teritorija, nes jose teikiama daugiau įvairių paslaugų tiek tėvams, tiek jų atžaloms. Tarp labiausiai šeimų mėgstamų šalių įsitvirtino ir Bulgarija, kadangi skrydis iki jos yra trumpesnis, be to, ten nebūna taip karšta.

Tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“, atsižvelgdamas į šeimų poreikius ir pageidavimus keliauti su vaikais, jau antrus metus iš eilės vykdo akciją „Šeimoje mažiausias – kelionėje pigiausias“. Užsisakiusieji šeimos kelionę į Turkiją ar Graikiją, vieną iš vaikų galės vežtis už jo bilietą mokėdami nuo 100 Lt. Taip pat tėvai gali užsitikrinti vietas greta vaikų lėktuve iš anksto rezervuodami jas internetu ir nemokamai gabenti vežimėlius, tereikia apie tai pranešti registracijos metu. Beje, registruojantis šeimoms su vaikais teikiama pirmenybė.

„Turbūt visi puikiai žinome, jog ankstyvoji vaikystės patirtis daro didelę įtaką tolesniam žmogaus asmenybės formavimuisi. Tai, kiek teigiamų emocijų, palaikymo, džiaugsmo patirs vaikystėje ir kiek stiprus bus ryšys su tėvais, prisidės prie to, kaip sėkmingai vaikas gebės prisitaikyti tolesniame gyvenime, – apie vaiko asmenybės raidą toliau pasakojo šeimos ir vaikų psichologė. – Kuo turiningesnė vaiko patirtis, kuo glaudesnis vaiko ryšys su tėvais tiek kasdieniame gyvenime, tiek kelionių ir atostogų metu, tuo tai bus tvirtesnis pagrindas tinkamai asmenybės raidai.“

http://www.mamairvaikas.lt

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *